Polski przewodnik po Wietnamie – Sajgon, Hanoi – Polviet Travel – Wycieczki do Wietnamu – wyjazd, podróż – zwiedzanie Wietnamu – Polviet Travel

1.Sajgon w pigułce-join tour po polsku

9.00 poczatek programu.

Dni wycieczek: wtorek, czwartek.

Program rozpoczyna sie pieszym zwiedzaniem trasy kolonialnej (oglądamy z zewnątrz). Opera Sajgońska, Hotel Continental, Pałac Gubernatora oraz pomnik Ho Chi Minha, następnie ulica Dong Khoi, dojdziemy do Katedry Notre Dame (tutaj zwiedzanie wewnątrz wyłacznie jak budynek będzie otwarty – nie zawsze jest otwarty), dalej zobaczymy Pocztę Główną w srodku i poświecimy trochę czasu na małe zakupy i chwilę przerwy. Później krótki spacer do Pałacu Zjednoczenia (tylko z zewnatrz). Następnie przejdziemy w stronę Muzeum Wojny Wietnamskiej (wstęp do Muzeum płatny we własnym zakresie). Po zwiedzaniu Muzeum wsiądziemy na riksze i udamy się w stronę Pagody Szmaragdowego Cesarza, następnie przejedziemy w okolice Ben Thanh Market gdzie każdy będzie miał okazję spróbować tradycyjny wietnamski lunch (zupa pho + tra da). Czas na zakupy i zakończenie wycieczki około godz. 15 pod bazarem Ben Thanh.

Cena dla jednej osoby: od 35 USD

Grupa min. 4 os.
Uwaga: dzieci do lat 10, 50% znizki.

Płacona na miejscu oplata lokalna + 100.000VND/osoba.

Bilety wstępu płatne we własnym zakresie: ok 2,00 USD/osoba.

2.Kolonialny Sajgon

Godziny 8:30-12:30/09:00-13:00 lub 13:30-17:30

Wycieczkę zaczynamy odbiorem ze wskazanego hotelu, lub punktu zbiorczego w Dystrykcie 1, następnie podróżując rikszami pojedziemy zobaczyć  typowe dla okresu dominacji francuskiej w Indochinach obiekty, do których należą zbudowane w XIX wieku:  Opera i Ratusz (obecnie budynek Komitetu Ludowego w Ho Chi Minh City). Dalej pojedziemy zobaczyć Pałac Zjednoczenia, wcześniej w okresie Republiki Wietnamu znany, jako Pałac Niepodległości, budynek zbudowany w latach 60-tych, zaliczany do najlepiej zaprojektowanych obiektów w swoim czasie. Później zapoznamy się z klasyka architektury sakralnej w Azji Południowo – Wschodniej Katedra Notre Dame i spojrzymy na słynący z „łez Maryi” monument Matki Boskiej Królowej Pokoju, dar Watykanu dla narodu wietnamskiego, a w chwile potem wejdziemy do budynku Poczty Głównej zaprojektowanej w pracowni Eiffle’a. Po zapoznaniu się z głównymi  obiektami  „kolonialnego Sajgonu”, przejedziemy do Pagody szmaragdowego Cesarza, znanej z odwiedzin prezydenta USA Obamy, a dalej w stronę lokalnego marketu Tan Dinh, gdzie poznamy lokalną kulturę handlu na targowisku i spożyjemy smaczny posiłek (Pho po sajgońsku) w lokalnej restauracja. Na targowisku istnieje możliwość dokonania zakupów. Powrót do Dystryktu 1 we własnym zakresie (możliwość zorganizowania taxi). Towarzyszyć w trakcie tour będzie polski pilot. Czas podroży rikszami 3 godziny. Bilety wstępów nie uwzględniono w cenie.

Cena dla 1 osoby : od 41,00 USD*.

*cena dotyczy grup od 10 osób.

Opcjonalnie: lunch w formie bufetu, extra dopłata 7,00 USD

3.Sajgonskie Chinatown po polsku

Godziny 8:30-12:30/09:00-13:00 lub 13:30-17:30

Wycieczkę rozpoczynamy od spotkania z polskim pilotem w hotelu. Następnie udamy się rikszami do Dzielnicy 5, czyli wietnamskiej dzielnicy chińskiej – Cholon. Naszym pierwszym punktem będzie świątynia Ba Tien Hau – bogini morza, patronki rybaków i żeglarzy. Potem udamy się na krótki spacer do ulicy zielarzy – miejsca gdzie można skorzystać z dobrodziejstw medycyny chińskiej i do XVIII wieku pagody Quan Am – założonej przez chińskich uchodźców z Fujian. Kontynuując podróż rikszami przejedziemy pod kościół Franciszka Ksawerego – to tu został aresztowany słynny prezydent Południowego Wietnamu - Ngo Dinh Diem, po drodze mijając  ulicę specjalizującą się w sprzedaży materiałów. Nazwa Cho lon oznacza Wielki Targ, tak, więc i my pojedziemy zobaczyć największe sajgońskie targowisko Binh Tay. Po zakupach udamy się na wietnamsko/chiński lunch w tradycyjnej knajpce Tung Hung. Wycieczkę zakończymy pod najwyższym wieżowcem w Sajgonie – Bitexco Tower, gdzie będzie możliwość wjechania na 51 piętro budynku i obejrzenia panoramy miasta, punkt widokowy płatny. W czasie tour opieka polskiego pilota. Czas podróżowania rikszami 3 godzin. Bilety wstępu nie uwzględnione w cenie.

Cena dla 1 osoby : od 40,00 USD*.

*cena dotyczy grup od 10 osób.

Opcjonalnie : lunch w formie bufetu, extra dopłata 7,00 USD

4.Kolonialny Sajgon + Cholon riksza i spacer

Godziny 8:30-12:30/09:00-13:00

Wycieczka zaczynamy odbiorem ze wskazanego hotelu, lub punkt zbiorczego w Dystrykcie 1, następnie podróżując rikszami w pojedziemy zobaczyć typowe dla okresu dominacji francuskiej w Indochinach obiekty do których należą zbudowane w XIX wieku : Opera i Ratusz (obecnie budynek Komitetu Ludowego w Ho Chi Minh City). Dalej pojedziemy zobaczyć Pałac Zjednoczenia, wcześniej w okresie Republiki Wietnamu znany, jako Pałac Niepodległości, budynek zbudowany w latach 60-tych, zaliczany do najlepiej zaprojektowanych obiektów w swoim czasie. Później zapoznamy się z klasyka architektury sakralnej w Azji Południowo – Wschodniej Katedra Notre Dame i spojrzymy na słynący z „łez Maryi” monument Matki Boskiej Królowej Pokoju, dar Watykanu dla narodu wietnamskiego, a w chwile potem wejdziemy do budynku Poczty Głównej zaprojektowanej w pracowni Eiffle’a . Po zapoznaniu się z głównymi obiektami „kolonialnego Sajgonu”, przejedziemy do Pagody szmaragdowego Cesarza, znanej z odwiedzin prezydenta USA Obamy, a dalej w stronę lokalnego marketu Tan Dinh, gdzie poznamy lokalna kulturę handlu na targowisku i spożyjemy smaczny posiłek w lokalnej restauracji. Na targowisku istnieje możliwość dokonania zakupów.

Tour kontynuujemy udając się lokalnym autobusem do Dzielnicy 5, czyli wietnamskiej dzielnicy chińskiej – Cholon. Naszym pierwszym punktem będzie świątynia Ba Tien Hau – bogini morza, patronki rybaków i żeglarzy. Potem udamy się na krótki spacer do ulicy zielarzy – miejsca gdzie można skorzystać z dobrodziejstw medycyny chińskiej i do XVIII wieku pagody Quan Am – założonej przez chińskich uchodźców z Fujian. Kontynuując podróż przejdziemy pod kościół Franciszka Ksawerego – to tu został aresztowany słynny prezydent Południowego Wietnamu - Ngo Dinh Diem, po drodze mijając ulicę specjalizującą się w sprzedaży materiałów i innych tekstyliów. Nazwa Cholon oznacza Wielki Targ. Wycieczkę zakończymy pod najwyższym wieżowcem w Sajgonie – Bietxco Tower, gdzie będzie możliwość wjechania na 51 piętro budynku i obejrzenia panoramy miasta, punkt widokowy płatny. W czasie tour opieka polskiego pilota. Czas podróżowania rikszami 3 godz. Bilety wstępów nie uwzględniono w cenie.

Cena dla 1 osoby : od 48,00 USD*.

*cena dotyczy grup od 10 osób.

5. Dawny Sajgon w pigułce

Godziny 8:30-12:30/09:00-13:00 lub 13:30-17:30

Wyruszamy samochodem spod wskazanego hotelu, następnie kierujemy się w stronę obiektów typowych dla epoki kolonizacji francuskiej w Sajgonie, do których należą budynek Opery oraz Ratusz. W trakcie zobaczymy Hotel Rex znany z pierwszych amerykańskich Marines, późniejszej siedziby CIA w Wietnamie. Dalszym celem naszego tour będzie Pałac Zjednoczenia wcześniejszy Pałac Niepodległości jeden z najlepszych przykładów nowoczesnej architektury lat 50/60 ubiegłego wieku, z którą zapoznamy się na miejscu. Potem wracamy na moment do „kolonialnego” Sajgonu i oglądamy klasyk architektury sakralnej końca XIX wieku Katedrę Notre Dame słynącą z „łez Maryi” pomnikiem Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia, darem Watykanu dla narodu wietnamskiego, wstąpimy do zaprojektowanego w pracowni Eiffle’a budynku Poczty z pierwszą mapą miasta, po czym przesuniemy się do azjatyckiej scenerii i obejrzymy Pagodę szmaragdowego Cesarza, wizytowaną przez prezydenta Obame. Nasz tour zakończymy na targu Ben Thanh,z możliwością dokonania zakupów. W trakcie tour opieka polskiego pilota.

Cena dla 1 osoby: od 31,00 USD*.

*cena dotyczy grup od 10 osób.

6. Świątynia Cao Dai i tunele Cu Chi

Nasz tour rozpoczynamy kierując się w stronę Tay Ninh, miejsca, w którym znajduje się świątynia Cao Dai, ruchu religijnego łączącego w sobie elementy religii lokalnych z chrześcijaństwem. Jednym z mistycznych członków ruchu był Wiktor Hugo, który jest przez wspólnotę kaodaistyczną uznany za „świętego”. Następnie zobaczymy plantacje kauczuku, po czym udamy się do Cu Chi, legendarnych tuneli Vietcongu w okresie wojny wietnamskiej. W trakcie tour lunch w typowej lokalnej restauracji. Potem wrócimy do Sajgonu. W trakcie tour opieka polskiego pilota. Bilety wliczone w cenę.

Cena dla 1 osoby: od 62,00 USD*.

*cena dotyczy grup od 10 osób.

7. Śladami Vietcongu

Nasz tour zaczynamy od wizyty w Muzeum Wojny wietnamskiej, w którym zapoznamy się z historią tego konfliktu, formami działań bojowych oraz zobaczymy wiele eksponatów uzbrojenia używanego przez strony w czasie walk. Następnie udamy się do Cu Chi, tuneli Vietcongu, w których poznamy różne formy życia członków tej formacji zbrojnej specjalizującej się w wojnie partyzanckiej na bliskim zapleczu wojsk amerykańskich i południowowietnamskich. Po drodze wstąpimy na plantacje kauczuku. W czasie wycieczki spożyjemy smaczny posiłek w lokalnej restauracji. Po zwiedzaniu i posiłku wrócimy do Sajgonu. Opieka polskiego pilota oraz bilety wliczone w cenę.

Cena dla 1 osoby:  od 63,00 USD*.

*cena dotyczy grup od 10 osób.

8. Wojskowa przygoda w Cu Chi

Wyruszamy spod wskazanego hotelu historycznymi „jeepami”, w drogę do Cu Chi, miejsca owianego legendą, za sprawa tuneli, w których tętniło życie Vietcongu, legendarnej formacji zbrojnej prowadzącej walki przeciwko silom amerykańskim w czasie wojny wietnamskiej. Na miejscu będziemy mogli wejść do tych tuneli i poznać życie partyzanckie. W trakcie tour spożyjemy poczęstunek typowy dla czasów wojny, oraz smaczny lunch w lokalnej restauracji. Nasz tour zakończymy w Sajgonie. W trakcie zwiedzania towarzyszyć będzie nam polski pilot. Bilety wstępu wliczone w cenę.

Cena dla 1 osoby : od 98,00 USD*.

*cena dotyczy grup od 10 osób.

9.Tunele Cu Chi

Nasz tour zaczynamy od wizyty w Muzeum Wojny wietnamskiej, w którym zapoznamy się z historią tego konfliktu, formami działań bojowych oraz zobaczymy wiele eksponatów uzbrojenia używanego przez strony w czasie walk. Następnie udamy się do Cu Chi, tuneli Vietcongu, w których poznamy różne formy życia członków tej formacji zbrojnej specjalizującej msię w wojnie partyzanckiej na bliskim zapleczu wojsk amerykańskich i południowowietnamskich. Po drodze wstąpimy na plantacje kauczuku. W trakcie tour, możliwość postoju na posiłek we własnym zakresie. Tour zakończymy w Sajgonie. Opieka polskiego pilota.

Cena dla 1 osoby: od 49,00 USD*.

*cena dotyczy grup od 10 osób.

10. Ben Tre wietnamska stolica kokosa

Rozpoczynamy w Sajgonie skąd przejedziemy około 90 kilometrów do prowincji Ben Tre słynącej z wszechobecnych palm kokosowych i sieci małych kanałów wodnych.

Po dotarciu na miejsce rozpoczniemy rejs przez tropikalną scenerię kanałów obsadzonych palmami. W czasie rejsu zatrzymamy się w takich miejscach jak tradycyjna cegielnia, warsztat przetwarzający kokosy, ogród rodzinny z tropikalnymi owocami, warsztat produkujący cukierki kokosowe i warsztat produkujący maty z trawy ryżowej. Tam wsiądziemy na miejscową rikszę motorową (Xe Loi,) która dowiezie nas na pyszny lunch z lokalnymi specjalnościami. Po lunchu małą łodzią wiosłową pokonamy najmniejsze kanały i po kolejnej przesiadce wrócimy na brzeg. Następnie powrót do Sajgonu. Opieka polskiego pilota.

Cena dla 1 osoby : od 55,00 USD*.

*cena dotyczy grup od 10 osób.

11. Cai Be market na wodzie

Wyruszamy w trasę żeby zobaczyć wietnamskie życie codzienne na wodzie do Cai Be. Po około 2 godzinnej podroży zobaczymy pływające markety w Delcie Mekongu, stanowiące źródło utrzymania dla tutejszych mieszkańców od pokoleń. Poznamy płynąc łodziami ich zwyczaje i rękodzieło specyficzne dla tej społeczności. Ponadto będziemy mogli skosztować lokalnych przysmaków. W trakcie tour zostanie zaserwowany lunch w typowej restauracji. Następnie wrócimy do Sajgonu. Opieka polskiego pilota.

Cena dla 1 osoby : od 60,00 USD*.

*cena dotyczy grup od 10 osób.

12. Can Gio przygoda w lasach namorzynowych

Can Gio znajduje się na liście rezerwatów biosfery UNESCO i jest jednym z najistotniejszych obszarów podmokłych w Wietnamie stanowiąc dom dla pond 200 gatunków fauny i ponad 52 gatunków roślin. Z Sajgonu dotrzemy do portu Vam Sat w Can Gio. Stąd łodzią przepłyniemy do rejonu zamieszkiwanego przez nietoperze i przesiądziemy się na małą łódź wiosłową, aby móc spokojnie podziwiać fascynujące krajobrazy i mieszkańców lasu, takich jak nietoperze. W okresie lęgowym przespacerujemy się ścieżką do wieży obserwacyjnej skąd można zobaczyć tysiące ptaków. Następnie udamy się na lunch w miejscowej restauracji i po posileniu zobaczymy jezioro krokodyli. W okolicy jeziora można wypatrzeć dzikie małpy skaczące z drzewa na drzewo. Powrót do Sajgonu. Opieka polskiego pilota.

Cena dla 1 osoby: od 31,00 USD*.

*cena dotyczy grup od 10 osób.

13. Sajgon dla dzieci

Naszą wycieczkę rozpoczniemy od spotkania w hotelu skąd pojedziemy do największego sajgońskiego parku rozrywki Suoi Tien położonego na 55h z ponad 150 atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Po kilku godzinach rozrywki udamy się na lunch – do specjalnego miejsca dedykowanego dla rodzin z dziećmi. Przekroczymy ponownie rzekę Sajgon i wstąpimy do najstarszego wietnamskiego ogrodu botanicznego – założonego w 1865r przez francuskich botaników. Obecnie w tym miejscu funkcjonuje również zoo z ponad 550 gatunkami zwierząt. Naszym ostatnim punktem programu będzie tradycyjny wietnamski teatr lalek na wodzie. Po spektaklu wrócimy do hotelu. Opieka polskiego pilota. Bilety wstępów niewliczone w cenę.

Cena dla 1 osoby: od 131,00 USD*.

*cena dotyczy grup od 10 osób.