Lucy guide – Wycieczki do Wietnamu – wyjazd, podróż – zwiedzanie Wietnamu – Polviet Travel

LUCY

Sawasdee ka! Mam na imię Lucyna i mieszkam w Tajlandii od kilku lat. W tym uroczym kraju każdy Taj obowiązkowo używa pseudonimu, a więc tutaj jestem Lucy lub jak wymawiają lokalni Lucyyyy (z bardzo długim dźwiękiem „iiiii”).

Z wykształcenia jestem socjologiem i kulturoznawcą. Ukończyłam kurs pilota wycieczek, zdobyłam licencję tour leadera i ruszyłam do mojej ukochanej Azji. Tutaj poznałam mojego męża, rodowitego Taja, więc stało się - zostałam. Mieszkam na wspaniałych przedmieściach tajskiej stolicy wśród niesamowitej mieszanki palm kokosowych i szklanych wieżowców. Odkrywam „prawdziwą Tajlandie” i chętnie dzielę się tym z każdym z Was.

Tajlandia to duży luz i buddyjski spokój. "Mai pen rai" czyli nie ma sprawy i grzeczny uśmiech to, to co widzi każdy odwiedzający ten kraj. Ale to tylko pozory, za taką maską istnieje inna Tajlandia i inni Tajowie. To co ukryte jest najciekawsze i tym właśnie chcę się z Wami podzielić we współnym poznawaniu Bangkoku i Tajlandii.

W biurze Polviet Travel, odkrywam i czaruję każdego historią Syjamu, opowieściami o zabytkach, kulturze, lokalnych zwyczajach i obyczajach. Zawsze nieodłącznie z poczuciem humoru, trochę z dystansem, ale zawsze nawiązując do polskich akcentów i porównań. Kocham Tajlandię, a najbardziej tajską kuchnię, zwłaszcza tą pikantną z dużą ilością aromatycznego curry. Z zamkniętymi oczami jestem w stanie stwierdzić czy podana potrawa jest 100% tajska czy komuś pomyliły się przyprawy. To jest moja Tajlandia obiektywnie i subiektywnie oczami Polki.

Czekam na Was w Bangkoku na waszych Wakacjach w Azji!