DELTA MEKONGU homestay – Wycieczki do Wietnamu – wyjazd, podróż – zwiedzanie Wietnamu – Polviet Travel

untitled-1-4

DELTA MEKONGU, czyli AGROTURYSTYKA U TEŚCIA

Zapraszamy Was do spędzenia czasu na wietnamskiej wsi w Delcie Mekongu. To najwspanialsze miejsce w Azji Południowo – Wschodniej gdzie można spędzić czas na wsi w autentycznej i nieskrępowanej atmosferze. Ofertujemy niekomercyjny pobyt u wietnamskiej rodziny, z dużą ilością atrakcji i fantastyczną domową kuchnią.

NIEKOMERCYJNIE I ELASTYCZNIE

Pobyty homestay są organizowane na jeden, dwa lub trzy dni. Niekomercyjny charakter zakłada, że program pobytu jest mocno elastyczny i często ulega zmianie. Wszystko odbywa się tak jak to jest w rzeczywistości, a nasza propozycja jest tylko scenariuszem wyjazdu. W rzeczywistości jesteśmy otwarci na nieprzewidywalne z góry wizyty gości, dzieci, lokalnych władz, imprezy okolicznościowe i warunki pogodowe.

untitled-1untitled-2

WIETNAMSKA RODZINA

Wieś Tan Hoi znajduje się 100km od Sajgonu w prowincji Tien Giang. Gospodarzami są Pan Dung – weteran wojen wietnamskich i żołnierz trzech armii. Charakterny i nietuzinkowy, miłośnik dobrych imprez i wietnamskich filmów wojskowych. Nie mówi w żadnym języku poza wietnamskim, ale nie ma kompletnie problemu z komunikacją werbalną i niewerbalną. Pani Chinh – gospodyni domowa, skromna i wyważona. Z ciepłym uśmiechem pilnuje i organizuje życie codzienne. Gospodarstwo składa się z murowanego wiejskiego domu, rybnych stawów hodowlanych, dużego podwórka i sadzawki pełnej egzotycznych ryb, które można łowić i przyrządzać zgodnie z życzeniem. Obok domu znajduje się kącik rekreacyjny z hamakami i basenem – idealnym do chłodzenia się w gorące i parne dni. Posiadłość jest otoczona zielonymi polami ryżowymi z wyrastającymi z nich białymi grobowcami i gajami palmowymi. Wszystko na wsi jest zbudowane zgodnie z wizją gospodarzy dla nich, dla dzieci lub dla wnuków.

untitled-4untitled-3

WSZYSTKO ROZUMIEMY

Każdy wyjazd na wieś odbywa się z polskim pilotem, który pokazuje i objaśnia wszystko na bieżąco. Gospodarze traktują każdego jak przyjaciela domu i integracja kulturowa jest szybka i pełna. Jest sporo zaskoczeń, zabawnych sytuacji i przede wszystkim dużo zabawy.

untitled-5untitled-6

CO ROBIMY?

Na początek opowiadamy o tym, jakie są zwyczaje i tradycje na współczesnej wsi wietnamskiej. Co jest teorią, a co praktyką. Na początek odwiedzamy lokalną restaurację i serwujemy bardzo wietnamskie jedzenie i wietnamską kawę lub herbatę, jedziemy do szkółki drzewnej i kupujemy pamiątkową roślinkę (każdy sadzi ją potem samodzielnie). Docieramy do domu, zależni od pogody i ilości osób łodzią, motorem lub pieszo. Witamy się z gospodarzami i poznajemy dom i okolice. Chwila relaksu i ruszamy motorkami lub dżonką na wycieczkę po wsi. Jeździmy po lokalnych wsiach i odwiedzamy różne miejsca: sklepy, bazary, fryzjera, farmę cywet, kuzynów, sąsiadów, pagodę, bimbrownię....wszystko to z lokalnymi kierowcami. Wieczorem organizujemy typową wiejską kolację po mekońsku ze wspaniałymi daniami z wieprzowiny, drobiu, warzyw, owoców morza i niespodzianek kulinarnych takich jak szczur polny z grilla czy żaba curry. Do tego duży zestaw lokalnego piwa i bimbru ryżowego. Zależnie od ilości gości i rozwoju tempa zabawy mogą pojawić się karaoke, tańce, filmowa sesja z filmami wojennymi, odświeżenie w basenie, lub nocny spacer po wsi.

Nocleg to prawdziwe wyzwanie. Każdy ma gwarantowany materac i konstrukcję z moskitiery. Natomiast łóżka, ławy, makatki i phany są miejscem do spania i zgodnie z wietnamską tradycją to gospodarz ustala gdzie śpią goście. Jest bezpiecznie, ale spanie może być zarówno z wiatrakiem, jak też w wieloosobowym pokoju i na materacu. W nocy na wsi jest zdecydowanie inaczej niż w hotelu...., a jeżeli jest dobra zabawa może pojawić się opcja nocnego karaoke lub oglądania filmów. Prywatność nie jest na wsi priorytetem.

Kolejnego dnia opcje są otwarte. Zależy od ustalonego programu. Czasami jest to czas wolny i relax, wizyta na lokalnej imprezie (urodziny, rewizyta, pogrzeb, wesele,....), łowienie ryb, a czasami wyjazd na pobliski targ wodny i rejs po jednym z głównych nurtów Mekongu. Jeżeli wyjazd jest trzydniowy zazwyczaj dalsza część dnia jest podobna do pierwszego. Lokalna wieś i życie na niej to wspólnota, spotkania, jedzenie i picie. Na koniec sadzimy drzewko, robimy wspólne zdjęcie i żegnamy się z gospodarzami.

untitled-7untitled-8

DLA KOGO?

Wyjazdy homestay, czyli agroturystyczne są idealne dla osób lubiących przygodę, żywy kontakt z ludźmi bez limitów. Na pewno będzie głośno i wesoło, można się nie wyspać. Na wsi może być przerwa w dostawie prądu lub wody (regularnie są krótkie wyłączenia). Zdecydowanie lepiej w większej grupie – wtedy atencja lokalnych gospodarzy jest rozproszona między więcej osób. Zdecydowanie na wsi piwo i bimber są pite. Panie mogą zgodnie z wyborem, Panowie nie mają opcji odmawiania. Na pewno będzie dużo toastów i dużo jedzenia – duży wybór i nie ma konieczności jedzenia i próbowania wszystkiego. Zdecydowanie gospodarze i lokalni mieszkańcy narzucają styl, traktując Was bardziej lokalnie niż w typowych miejscach turystycznych. Standard sanitarny jest dobry (bieżąca woda, kanalizacja, itp.), ale można go nazwać turystycznym. Na pewno jest to wyjazd dla tych, którzy są spontaniczni i lubią lub chcą być zaskakiwani i poczuć się Wietnamczykiem, choćna chwilę.

untitled-9untitled-10

Z DZIEĆMI

Jak najbardziej, organizujemy wyjazdy z dziećmi, bez limitu wiekowego. Bierzemy swoje polsko-wietnamskie dzieci, zapraszamy lokalne dzieci. Dzieci czują się idealnie i łączą zabawy polskie z lokalnymi. Wyjazd jest bezpieczny dla dzieci i na życzenie uwzględniamy specjalne menu zgodne z kulinarnymi przyzwyczajeniami Waszych pociech. Przy pobytach z dziećmi ograniczamy część wieczorową i od 22.00 jest cisza nocna. Na miejscu mamy wszystko dla dzieciaków, włącznie z kaskami dla dzieci.

untitled-11

CZEGO TRZEBA SIĘ SPODZIEWAĆ?

Dużo zabawy i śmiechu. Dużo jedzenia i toastów (MOT – HAI – BA – YO). Kontaktu ze społecznością lokalną, wiejskiego świeżego powietrza.

untitled-12

CO TRZEBA WZIĄĆ?

Właściwie tylko ubrania i kosmetyczkę oraz dobry humor. Na miejscu jest kompletnie wszystko co jest potrzebne na dwa dni.

HOMESTAY “U TESCIA” LUB HOMESTAY “U WUJA”?

Homestay w Tan Hoi “U Tescia” zaprasza zarówno podróżników indywidualnych, podróżujących w grupach jak też przyjmujemy i gościmy grupy incentive (z nocowaniem do 24 osób, bez nocowania do 50 osób). Zasady są dla Wszystkich takie same. Na tym wyjeździe każdy jest gościem u gospodarza. Ze względu na niekomercyjny charakter takiego pobytu (w okolicy nie ma żadnych turystów!) oferujemy go tylko w ramach całościowych programów realizowanych z biurem Polviet Travel. Ilość wyjazdów jest organiczona czasowo i terminowo – wymaga koniecznej obecności polskiego pilota. Jeżeli chcecie aby wyjazd na wieś był tylko dla Was zastrzeżcie to, w przeciwnym przypadku inne osoby mogą być zaproszone również.

Dla osób lubiących nieco więcej prywatności i mniej aktywną integrację z lokalnymi mieszkańcami polecamy homestay „U Wuja” w prowincji Vinh Long (ok 120km od Sajgonu). Homestay u wuja jest imprezą gdzie możecie zaznać życia wiejskiego w bardziej sformatowanej formie. Homestay u wuja to też możliwość spotkania innych osób, również z innych krajów. Wyjazdy tego typu są organizowane praktycznie codziennie. Oferta znajduje się na stronie www.vietnamdeluxe.com lub u nas bezpośrednio jeżeli chcecie aby wyjazd był bardziej prywatny i tylko dla Was.

untitled-14