Laos – Wycieczki do Wietnamu – wyjazd, podróż – zwiedzanie Wietnamu – Polviet Travel
1

Jak dostać się do Laosu?

Pytanie o to jak dostać się do tego pięknego, szmaragdowo zielonego kraju może wydawać się banalne i błahe (przecież wynaleziono.

ZOBACZ WIĘCEJ
lao-girl

Przepiękna pętla po północnym Laosie

Podróż po Laosie to bardzo często kwestia długich przejazdów umilanych przez spektakularne krajobrazy. Dystanse i przejazdy te można umilić sobie.

ZOBACZ WIĘCEJ
trojstyk

Laos widziany z lotu ptaka

W dzisiejszym wpisie dotyczącym Laosu kilka ciekawostek przy wykorzystaniu zdjęć satelitarnych z Google Earth. Przyjrzymy się bliżej kilku ciekawym miejscom.

ZOBACZ WIĘCEJ
3

Sinh, czyli tradycyjny strój Laotanek

Sinh to tradycyjny ubiór (spódnica) ubierany przez kobiety w Laosie i północnej Tajlandii. W przypadku Tajlandii najczęściej ubierają go kobiety.

ZOBACZ WIĘCEJ
1

Specjał kuchenny prosto z Laosu

Spacerując rano po laotańskich targach pomiędzy olbrzymią ilością warzyw, ryb, mięs i owoców oferowanych przez sprzedawców, czasami możemy wypatrzeć niecodzienne.

ZOBACZ WIĘCEJ
1

Pociągiem przez Laos?

Do tej pory „koleją” po Laosie możemy podróżować głównie na kilkukilometrowym odcinku starej francuskiej kolei na południu kraju, w krainie.

ZOBACZ WIĘCEJ
1

„Pszczela ciekawostka z grilla”

Grill to bardzo powszechny sprzęt kuchenny w całym regionie Azji Południowo-Wschodniej. Opalane węglem drzewnym ruszty domowej roboty są stałym elementem.

ZOBACZ WIĘCEJ
image001

Orzech kokosowy

Orzech kokosowy potocznie zwany kokosem jest w Polsce kojarzony z dalekimi stronami, egzotyką, palmami, wypoczynkiem na niebiańskiej plaży. Pomimo rosnącej świadomości.

ZOBACZ WIĘCEJ
1

Czym jest DOK DOK?

Dok dok to nazwa pojazdu. Jeśli wydaje się nam podobna do tuk-tuka to jesteśmy w zasadzie na dobrej drodze. Dok.

ZOBACZ WIĘCEJ