Laos – Wycieczki do Wietnamu – wyjazd, podróż – zwiedzanie Wietnamu – Polviet Travel

Jak dostać się do Laosu?

Pytanie o to jak dostać się do tego pięknego, szmaragdowo zielonego kraju może wydawać się banalne i błahe (przecież wynaleziono.

ZOBACZ WIĘCEJ

Przepiękna pętla po północnym Laosie

Podróż po Laosie to bardzo często kwestia długich przejazdów umilanych przez spektakularne krajobrazy. Dystanse i przejazdy te można umilić sobie.

ZOBACZ WIĘCEJ

Laos widziany z lotu ptaka

W dzisiejszym wpisie dotyczącym Laosu kilka ciekawostek przy wykorzystaniu zdjęć satelitarnych z Google Earth. Przyjrzymy się bliżej kilku ciekawym miejscom.

ZOBACZ WIĘCEJ

Sinh, czyli tradycyjny strój Laotanek

Sinh to tradycyjny ubiór (spódnica) ubierany przez kobiety w Laosie i północnej Tajlandii. W przypadku Tajlandii najczęściej ubierają go kobiety.

ZOBACZ WIĘCEJ

Specjał kuchenny prosto z Laosu

Spacerując rano po laotańskich targach pomiędzy olbrzymią ilością warzyw, ryb, mięs i owoców oferowanych przez sprzedawców, czasami możemy wypatrzeć niecodzienne.

ZOBACZ WIĘCEJ

Pociągiem przez Laos?

Do tej pory „koleją” po Laosie możemy podróżować głównie na kilkukilometrowym odcinku starej francuskiej kolei na południu kraju, w krainie.

ZOBACZ WIĘCEJ

„Pszczela ciekawostka z grilla”

Grill to bardzo powszechny sprzęt kuchenny w całym regionie Azji Południowo-Wschodniej. Opalane węglem drzewnym ruszty domowej roboty są stałym elementem.

ZOBACZ WIĘCEJ

Orzech kokosowy

Orzech kokosowy potocznie zwany kokosem jest w Polsce kojarzony z dalekimi stronami, egzotyką, palmami, wypoczynkiem na niebiańskiej plaży. Pomimo rosnącej świadomości.

ZOBACZ WIĘCEJ

Czym jest DOK DOK?

Dok dok to nazwa pojazdu. Jeśli wydaje się nam podobna do tuk-tuka to jesteśmy w zasadzie na dobrej drodze. Dok.

ZOBACZ WIĘCEJ