BURMA – Wycieczki do Wietnamu – wyjazd, podróż – zwiedzanie Wietnamu – Polviet Travel

Kiedy robi się ciemno?

Przylatując na wakacje do Azji Południowo-Wschodniej zmieniamy nie tylko granice państw, ale także strefy czasowe, klimatyczne i szerokość geograficzną. Na.

ZOBACZ WIĘCEJ

Pagoda Złota Skała

Pagoda Kyaiktiyo znana bardziej, jako Złota Skała (ang. Golden Rock) to jedno z najważniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w.

ZOBACZ WIĘCEJ

Ngahtatgyi Paya

Buddyjska świątynia znajdująca się w Bahan w Yangonie (niedaleko od świątyni Shwedagon i lekko na północ od parku Bogyoke). Pagoda.

ZOBACZ WIĘCEJ

Sule Pagoda w samym sercu Jangonu

Jangun (lub jak kto woli z angielska Yangon) kojarzy się wszystkim z dwoma ikonicznymi Pagodami. Pagodą  Shwedagon oraz Pagodą Sule..

ZOBACZ WIĘCEJ

Opuszczony park rozrywki – Happy Child World

Jedną z najbardziej nietypowych atrakcji w Yangonie jest opuszczone wesołe miasteczko. Co ciekawe znajduje się ono w centrum miasta na.

ZOBACZ WIĘCEJ

Orzech kokosowy

Orzech kokosowy potocznie zwany kokosem jest w Polsce kojarzony z dalekimi stronami, egzotyką, palmami, wypoczynkiem na niebiańskiej plaży. Pomimo rosnącej świadomości.

ZOBACZ WIĘCEJ

Buddyzm w Birmie – pagoda Shwedagon

Spośród tysięcy pagód, znajdujących się w Myanmarze, pagoda Shwedagon, górująca nad byłą stolicą kraju – Yangonem – jest przez mieszkańców.

ZOBACZ WIĘCEJ

Yangon, czyli Rangun czyli Yangoon

Oficjalna nazwa to Yangon, z języka birmańskiego oznacza „koniec konfliktów, albo „bez wrogów”. Nieco enigmatyczna nazwa, którą kolonizatorzy brytyjscy przerobili.

ZOBACZ WIĘCEJ

BIRMA – miejsca, które trzeba zobaczyć.

Birma, zwana obecnie Mjamą jak każdy kraj ma miejsca, których nie sposób ominąć. Planując wyjazd trzeba koniecznie wziąć je pod.

ZOBACZ WIĘCEJ