POLSKI PRZEWODNIK W HANOI – Wycieczki do Wietnamu – wyjazd, podróż – zwiedzanie Wietnamu – Polviet Travel

POLSKI PRZEWODNIK W HANOI

Zapraszamy na zwiedzanie Hanoi z naszymi polskimi przewodnikami. Nasi przewodnicy Mała Mi i Mateusz pokażą Wam Hanoi w niekonwencjonalny i ciekawy sposób. Opowiedzą o tajnikach życia w Hanoi i zdradzą sekrety codzienności w metropolii. Zapraszamy na autorskie i subiektywne spacery. 

 

PROGRAMY DZIENNE

Poranek à la Hanoi (czas: 4-5h, tempo: dostosowane)

Autorski spacer po magicznej stolicy Wietnamu. Pokażemy Wam jak spędzają dzień Wietnamczycy i co lubimy w naszym mieście. Będzie dużo lokalnych klimatów, a wszystko w przystępnej i ciekawej formie. Chcemy Was nieco zaskoczyć w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Czy jesteście gotowi?

Początek 8.00 – 9.00 rano, spotkanie pod hotelem. Wprowadzenie do hanojskich realiów. Opowieść o przechodzeniu przez ulice, złodziejach na skuterkach i myciu rąk.

Spacer po hanojskiej starówce i postój w jednej ze wspaniałych kawiarni. To miejsce to nie tylko kawa, ale również herbata i przepyszne owocowe koktajle.

Wizyta nad jeziorem Zwróconego Miecza, zdjęcie na ikonicznym moście The Huc oraz wizyta w Pagodzie Ngoc Son. Następnie przejazd cyclo (45 minut) po obrębie starówki i zwiedzanie labiryntu 86-ciu uliczek, z których każda ma swoją nazwę nawiązującą do sprzedawanych na niej towarów.

Wizyta na Moście Long Bien, i spacer nad Rzeką Czerwoną. Most ten to symbol Hanoi, zbudowany w końcu XIX wieku przez Francuzów było bombardowany w latach 60-tych i 70-tych, ale przetrwał i do dziś pełni swoją funkcję mostu kolejowego i motorowego łączącego Centrum z dzielnicą Gia Lam.

Bliżej południa spacer na lokalny lunch. Do wyboru: zupa pho, kotleciki bun cha lub smażona ryba cha ca.

W programie:

 • Zwiedzanie z mówiącym po polsku przewodnikiem,
 • przejażdżka cyclo (45’),
 • kawa/herbata/koktajl owocowy, lunch (1 danie + herbata).  Powrót do hotelu około 13.00 – 14.00.

We własnym zakresie: zakupy, dodatkowe napoje i posiłki, inne wydatki własne, piwo lub inne napoje alkoholowe

Start: 8.00 – 9.00 lub 12.00 (wtedy kolejność atrakcji jest odwrócona)

Cena dla 1 osoby : od 36,00 USD*.

 

Hanoi a la ancient (czas: 4-5h, tempo: dostosowane)

Jeżeli lubicie coś nietypowego to idealny pomysł na spędzenie czasu w Hanoi. Pokażemy Wam miejsca i sytuacje, które nawet dla Wietnamczyków mogą być zaskoczeniem.

Początek 8.00 – 9.00 rano, spotkanie pod hotelem. Wprowadzenie do hanojskich realiów. Opowieść o przechodzeniu przez ulice, złodziejach na skuterkach i myciu rąk.

Spacer poprzez wąskie uliczki Hanoi i wizyta w najwęższej alejce w Wietnamie – ngogach. Nie gwarantujemy, że uda się Wam zmieścić do alejki, ale warto spróbować. Następnie przystaniemy na łyk mocnej zielonej herbaty prosto z ulicznej garkuchni. Potem kolorowy bazar centralny Dong Xuan, zajrzymy na do Świątyni Bach Ma, na ulicę tradycyjnej medycyny Lang Ong (można tam kupić tradycyjne mieszanki ziołowe na różne przypadłości zdrowotne, ale również wiele herbatek relaksacyjnych). Dalej spacer po labiryncie uliczek starówki i zapraszamy Was na kawę z koglem – moglem.

Następnie przejazd autobusem miejskim do Muzeum B52. Trochę historii w ciekawym wydaniu i lunch. Powrót do hotelu około 13.00 – 14.00

W programie:

 • zwiedzanie z mówiącym po polsku przewodnikiem,
 • przejażdżka lokalnym autobusem,
 • zielona herbata, kawa, lunch (1 danie + herbata),
 • bilet do muzeum.

We własnym zakresie: zakupy, dodatkowe napoje i posiłki, inne wydatki własne, piwo lub inne napoje alkoholowe.

Start: 8.00 – 9.00 lub 12.00 (wtedy kolejność atrakcji jest odwrócona)

Cena dla 1 osoby : od 30,00 USD*.

PROGRAMY NOCNE

Night à la Hanoi, czyli noc po Hanojsku (czas: 4-5h, tempo: dostosowane)

Hanoi nocą fascynuje i przyciąga. Noc zaczyna się wcześnie, już o 18.00 robi się ciemno, zapalają się latarnie, liczne neony. Na ulicę wylewają się garkuchnie, plastikowe stołeczki i miasto robi się jeszcze bardziej gwarne i pełne zapachowej kakofonii. To czas, abyodkryć drugą twarz wietnamskiej stolicy.

Spotkanie w hotelowym lobby 18.00 – 20.00. Dwa słowa na temat bezpieczeństwa i poruszania się po mieście nocą. Spacer nad jezioro HoanKiem, wspaniale oświetlone. Mieszkańcy przyjeżdżają tu nawet z najdalszychczęścimiasta, aby spędzić wspólnie wieczór.

Spacer dookoła jeziora HoanKiem, wizyta pod pomnikiem LyThai To gdzie odbywają się lekcje tańca, aerobiku i pokazy muzyczne. Następnie wizyta w słynnej w całym Wietnamie lodziarni TrangTien. Wspaniała panorama hanojskiej opery.

Przejazd nad jezioro Truc Bach, gdzie wieczorami spotykają się Wietnamczycy. Wizyta w kawiarni z widokiem na Jezioro Zachodnie, koktajl. Następnie spacer dookoła jeziora gdzie rozkładają się malownicze garkuchnie: dymiące kociołki, smażone makarony, sajgonki cuon i gotowane ślimaki. Posiłek we własnym zakresie zgodnie z życzeniem.

Na koniec wizyta w klubie jazzowym. Wspaniała muzyka z lokalną nutą etniczną.

Powrót do hotelu pieszo lub taksówka: ok. 23.00

W programie:

 • zwiedzanie z mówiącym po polsku przewodnikiem,
 • gałka lodów w trang tien, napój lub koktajl w kawiarni, piwo/napój w klubie,
 • transport do/z Chuc Bach,

We własnym zakresie: zakupy, posiłki, dodatkowe napoje, wydatki własne, bilet wstępu do klubu.

Start: 18.00 – 20.00 / koniec programu: przed 23.00

 Cena dla 1 osoby : od 34,00 USD*.

Night a la Moon (Hanoi przy księżycu): (czas: 4-5h, tempo: dostosowane)

Lubicie zwiedzać, jeść lokalne przysmaki i jesteście gotowi na poznanie nowych zapachów i kolorów. Nocna wycieczka Hanoi przy księżycu to coś dla Was!

Spotkanie w hotelowym lobby 18.00 – 20.00. Spacer na kultowe pho Bat Dan (sprzedawane wieczorami, do ostatniej miski!). Kolacja w jednej z knajpek, gdzie trzeba wystać w kolejce swój wieczorny posiłek, następnie spacer ulicą mody Hang Bong. Tutaj sprzedaje się wspaniałe jedwabie i haftowane obrusy. Następnie wizyta w kawiarni z widokiem na jezioro HoanKiem i kawa lub owocowy koktajl z panoramą jeziora HoanKiem.

Dalej spacer po gwarnych uliczkach z garkuchniami. Na życzenie przystanek i dodatkowy posiłek na jednej z kulinarnych ulic: Cau Go, Ma May, DaoDuy Tu. A następnie wizyta na Ta Hien. Gwarnym centrum Hanoi. Świeżebia hoi to kwintesencja hanojskiego wieczoru.

Powrót do hotelu przed 23.00

W programie:

 • zwiedzanie z mówiącym po polsku przewodnikiem,
 • napój lub koktajl w kawiarni, jedno bia w Ha Tien, zupa pho.

We własnym zakresie: zakupy, posiłki, dodatkowe posiłki napoje, wydatki własne

Start: 18.00 – 20.00 / koniec programu: przed 23.00

Night a la Party (Impreza w Hanoi)

Kompletnie zwariowany program, dla osób, które lubią spontaniczność i zabawę.

Startujemy 18.00 – 20.00. W hotelu ustalamy sobie, na comamy ochotę – program jest wysoce spontaniczny, a nasz pilot gwarantuje odpowiednie ogarnięcie rzeczywistości.

Zaczynamy od posiłku w dowolnej formy jedzenia: streetfood, – czemu nie, wietnamska knajpa lokalna typu bia hoi – zdecydowanie, lokalna restauracja – tak, coś bardziej wyszukanego – oczywiście. Zależnie od odległości przejście pieszo lub przejazd taxi. Następnie przejazd do miejsc imprezowych w Hanoi: Saloon 17 – kultowy klub z muzyką pop na żywo, Independence – najlepsza dyskoteka w mieście, Boat Party – ekskluzywny klub nocny, Ta Hien Pub Street – ulica wspaniałych i gwarnych pubów w europejskim i azjatyckim stylu. Idealne miejsce na B52 przez słomkę, SummitLounge – oszałamiający bar na dachu hotelu Sofitel, Diamon Club – typowa wietnamska dyskoteka dla właścicieli złotych łańcuchów.

W programie: zwiedzanie z mówiącym po polsku przewodnikiem,

Start: 18.00 – 20.00,koniec programu: nieustalony.

We własnym zakresie: zakupy, posiłki, napoje, wydatki własne, ewentualny transport taxi, bilety wstępu.

UWAGA: klub może odmówić wejścia lub być zamknięty bez zapowiedzi. Ilość osób i muzyka zależy od dnia tygodnia i godziny pojawienia się. UWAGA: 24.00 to godzina policyjna – nie wiadomo, coi gdzie będzie otwarte, dodatkowa zagadka – dodatkowa zabawa.

Cena dla 1 osoby : od 23,00 USD*.

Na życzenie programy indywidualne lub spontaniczne zwiedzanie miasta. Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami w sprawie rezerwacji. Link do rezerwacji, tutaj.

Dobrym pomysłem jest wcześniejsza rezerwacja – konkretny termin wymaga wcześniejszej rezerwacji. Nasze wycieczkisąwyceniane indywidualnie w dwóch opcjach: otwarte (mogą dołączyć inne osoby, ale nie więcej niż 10 osób), zamknięte (tutaj wycieczka jest wyłącznie dla osób zamawiających. Koszt takiej opcji to 44USD). Do zobaczenia w Hanoi!