PHNOM PENH W PIGUŁCE – Wycieczki do Wietnamu – wyjazd, podróż – zwiedzanie Wietnamu – Polviet Travel

PROGRAM WTORKOWY:

Spotkanie o godzinie 9.00 w specjalnym miejscu zbiórek. Do południa zwiedzanie Kompleksu Palacu Krolewskiego – monumentalnych budowli z XIX wieku kiedy to Phnom Penh stalo sie stolica Kambodży, a także siedziba dynastii Norodomów.  Wizyta w Srebrnej Pagodzie będącej miejscem gdzie znajduje się statua Buddy Meiatreya ozdobionej 9584 diamentami. Nazwa pagody pochodzi od 5000 srebrnych kafli, którymi wyłożone jest jej wnętrze.

Następnie spacer do Pomnika Niepodleglosci – wspanialej budowli z lat 50-tych XX wieku, symbolizującej uzyskanie niepodległości przez Kambodżę po prawie 100 latach. Projekt jest dziełem światowej sławy khmerskiej architekta Vanna Molyvanna / po drodze zakup napoju oraz przekąski na ulicznym straganie (sok z trzciny cukrowej, kawa, sok owocowy).

Dalsze przejscie spacerem i w poludnie lunch niespodzianka – kompletnie nietypowa forma lunchu. Ale każdy będzie zadowolony, żeby nie powiedzieć zachwycony.

Popołudniu spotkanie z kierowcami tuk tuków i wymarzony rajd ulicami stolicy wsprost do XIX wiecznej, najstarszej pagody Wat Phnom (nierozerwalnie związanej z nazwą miasta oraz legendą o Pani Penh). Na koniec przejazd na Central Market – perła kolonialnej architektury francuskiej, i jeden z największych bazarów w stolicy. Market ma swoją część z pamiątkami, lokalnymi artykułami pierwszej potrzeby, centralą lokalcją złotników oferujących wspaniałą ręcznie wykonaną biżuterię oraz część jedzeniem i lokalnymi przysmakami. Nasz przewodnik pokaże Wam całość bazarowego mikrokosmosu. Koniec programu o 15.00 na bazarze.

CENA: 35USD/osoba (minimalna ilość osób: 4)

+ obowiazkowa oplata na miejscu 40.000R/osoba

Dzieci płacą 50% ceny.

Poza cena: Napoje, bilety wstepu (ok 11USD), dodatkowy transport, dodatkowe posilki, wydatki wlasne. 

UWAGA: jeżeli, któryś z obiektów będzie zamknięty – oferujemy zamiennie zwiedzanie innego miejsca.

PROGRAM CZWARTKOWY

Zbiorka o godzinie 9.00 w słynnym miejscu zbiórek. Zaczynamy przejazdem na Wyspę Jedwabników (Silk Island), gdzie znajduje się miejsce zamieszkania wielu lokalnych rzemieślnikow wyrabiających szale z jedwabiu. Wśród oczywistych wyrobów komercyjnych, można tam znaleźć perełki gdzie hodowla jedwabników i produkcja manufakturowa odbywa się z pokolenia na pokolenie. Na miejscu zajrzymy również do loklanego domostwa na przysłowiową filiżankę herbaty.

W południe przejazd na lunch do naszej specjalnej niespodziankowej „jadłodajni” –bedziecie jak zawsze milo zaskoczeni, ale to niespodzianka!

Popołudniu przejazd tuk tukami po centrum Phnom Penh w niesamowitej plątaninie samochodów i motorków. Wizyta na Polach Śmierci – Choeung Ek.

Miejsce zbrodni Czerwonych Khmerów z drastyczną ekspozycją ofiar reżimu. Stamtąd przejazd do Obozu Koncentracyjnego S-21, gdzie znajduje się muzeum pokazujące kolejne oblicze reżimowej Kambodży lat 70-tych. Szlak współczesnej historii jest bardzo poruszający, to lekcja współczesnej historii wyjątkowo zrozumiała dla polskich turystów. Zobaczenie okropności reżimu Czerwonych Khmerów stanowi ważny element dla odwiedzających Kambodżę.Nasi przewodnicy często opowiadają ciekawe, nietypowe lub osobiste historie związane z tymi czasami. Koniec wycieczki o godzinie 15.00 pod Muzeum S-21.

CENA: 39USD/osoba (minimalna ilość osób: 4)

+ obowiazkowa oplata na miejscu 60.000R/osoba

Dzieci płacą 50% ceny.

Poza cena: Napoje, bilety wstepu (ok 11USD), dodatkowy transport, dodatkowe posilki, wydatki wlasne.

UWAGA: Jeżeli, któryś z obiektów będzie zamknięty – oferujemy zamiennie zwiedzanie innego miejsca.

UWAGA: Dzieci poniżej 14 lat nie będą akceptowane na zwiedzanie miejsc zbrodni Czerwonych Khmerów. Realizowany będzie alternatywny przejazd (bez przewodnika).