maciej ryczko – Wycieczki do Wietnamu – wyjazd, podróż – zwiedzanie Wietnamu – Polviet Travel

MACIEJ

Xin chao! Z wykształcenia jestem socjologiem i wietnamistą, a z zawodu organizatorem turystyki i licencjonowanym tour leaderem (pilotem). Mieszkam w Wietnamie od początku XXI wieku, najpierw jako student Uniwersytetu Narodowego w akademiku w Hanoi, a obecnie w Sajgonie z żoną i synami: Mieszkiem, Kazimierzem i Władysławem.
W Wietnamie odwiedziłem praktycznie każdy zakątek. Przejechałem ciężarówką słynną trasę Highway Number 1, motorem szlak bojowy Ho Chi Minha i byłem w szpitalu w Hue. W Kambodży zobaczyłem osobiście ponad sto ruin swiątyń państwa Angkor i odbyłem profesjonalny kurs przewodnika po Angkorze, byłem świadkiem na khmerskim weselu, odwiedziłem pola minowe i tajne miasto kasyn w dżungli Pailinu. W Laosie pływałem w Mekongu, ukończyłem kurs mahout i liczyłem delfiny przy wodospadach Don Khong. W Tajlandii tańczyłem z ladybojem, spędziłem dzień z handlarzami narkotyków w bankockim więzieniu i dostałem udaru słonecznego na jednej z rajskich plaż.
Motory, górskie trekingi, przejazdy lokalnymi autobusami, pobyty na wsiach i lokalne klimaty etniczne – to lubie i tam jestem. Moje alter ego to również dobre 5* hotele z dużym basenem i resorty z piekną, najlepiej dziką, plażą i szmaragdowym morzem. Na codzień jestem smakoszem lokalnej kuchni: pho bo, amok, tom yum, khao niaw, shwe yin to co mogę jeść codziennie i zawsze popijając małą ca phe sua da, szklaneczkę song sam, gęsty tikalok, ciepły lau khao albo zimny aonese rai.
Na codzień współpracuję z Manufakturą Podróży oraz Klasterem Wspierania Polskiej Gospodarki Jedność