KRAJE – SINGAPUR – Wycieczki do Wietnamu – wyjazd, podróż – zwiedzanie Wietnamu – Polviet Travel
passport-card

OBOWIĄZEK WIZOWY

Nie ma. Do 90 dni bez wizy. Wymagane jest, aby paszport przy wjeździe ważny był minimum 6 miesięcy oraz na terytorium Singapuru należy mieć bilet powrotny do kraju lub bilet na dalszą podróż. .
light-bulb

PRĄD ELEKTRYCZNY

 230 V / gniazdka elektryczne w tym kraju są według systemu brytyjskiego, dlatego konieczna jest przejściówka, do wypożyczenia w większości hoteli.
phone-call

TELEFONY KOMÓRKOWE

Roaming działa bez problemów, jednak ceny są wysokie, aby aktywnie korzystać z połączeń telefonicznych do Polski, lepiej kupić kartę pre-paid.
wifi-signal

INTERNET

Internet powszechnie dostępny w większości knajpek, guesthousów, hoteli i na lotnisku. Sporo darmowych hot spotów, z których można korzystać. Z prędkością jednak jest różnie.
money-exchange

WALUTA

Dolar singapurski SGD = 2,8 PLN

do-not-dry-clean

UNIKAMY

W Singapurze nie można: pluć, śmiecić, pić i jeść w autobusach, metrze, żuć gumy, karmić ptaków w parku, zrywać kwiatów, przechodzić przez ulice w miejscu do tego niewyznaczonym. Za łamanie zakazów można zostać ukaranym grzywną pieniężną w wysokości 500-1000 $.


Za kradzież, wandalizm i włamania jest kara chłosty, za posiadanie narkotyków wysoka grzywna pieniężna i kara pozbawienia wolności, za handel narkotykami obowiązuje kara śmierci.


Unikamy krytyki istniejącego w państwie porządku prawnego i politycznego.

steroids

ZALECANE SZCZEPIENIA

WZW A, WZW B, TBP, TĘŻĘC, DUR BRZUSZNY

Stałe zagrożenie zakażeniem wirusem dengi, wywołanym ukąszeniami komarów. W drugiej połowie 2016 r. odnotowano przypadki zarażenia wirusem Zika. Zalecamy stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego, szczególnie dotyczy to kobiet w ciąży lub planujących zajście w ciążę.

praying

SAVOIR VIVRE

W miejscach kultu religijnego obowiązuje odpowiedni strój (długie spodnie/spódnicę oraz bluzkę przynajmniej z krótkim rękawem i bez dużego dekoltu), przy każdej świątyni dostępne są nakrycia dla osób nieodpowiednio ubranych. Przed wejściem do meczetu lub świątyni hinduskiej należy zdjąć buty.

Najczęściej przyjętą formą powitania jest podanie ręki. Przed wejściem do singapurskiego domu (przychodzimy tylko zaproszeni – przyjście bez zapowiedzi jest niegrzeczne) trzeba zdjąć buty.

airplane-shape

TRANSPORT

Lotniczy – bardzo dobry, transport miejski (metro, autobusy, taxi) – bardzo dobry
bandage

SŁUŻBA ZDROWIA

Na bardzo wysokim poziomie. Ubezpieczenia osobowe nie są obowiązkowe, jednak ze względu na bardzo wysokie koszty leczenia szpitalnego lepiej je wykupić. Koszt wizyty lekarskiej wynosi od 20 SGD, koszt doby w szpitalu od 300 do 5000 SGD, w zależności od standardu szpitala i pokoju.
cutlery-1

KUCHNIA W PIGUŁCE

Kuchnia całej Azji, potrawy powstałe, jako efekt ich przenikania się. Wpływy kuchni takich jak malezyjska, chińska, indyjska, indonezyjska, tajska, bliskowschodnia, a także europejska, przyczyniły się do powstania unikalnych dań i smaków charakterystycznych dla tego miasta. Warto spróbować zarówno tutejszego street food w popularnych hawker centers, a także wybrać się do restauracji, w których dania przygotowują utalentowani szefowie kuchni.

white-house

STOLICA

 
departures

DUZE MIASTA Z LOTNISKAMI MIĘDZYNARODOWYMI

 
fireworks

WAZNE DATY W CIAGU ROKU / WTEDY SIĘ DZIEJE!

1 Styczeń -Międzynarodowy Nowy Rok

Styczeń/Luty - Chiński Nowy Rok

14 Luty – Walentynki

8 Marzec – Międzynarodowy Dzień Kobiet

Marzec/Kwiecień - Wielkanoc

1 Maj - Międzynarodowe Święto Pracy

10 Maj - Vesak – święto buddyjskie

25-26.06 – Hari Raya – święto muzułmańskie

9 Sierpień – Dzień Niepodległości

1 Wrzesień – Hari Raya Haji – święto muzułmańskie

18 Październik Diwali/Deepavali – święto hinduskie

25 Grudzień – Boże Narodzenie

31 Grudzień - Sylwester

talking

OKREŚLENIE OBCOKRAJOWCA

Foreigner
republic-of-poland

POLAK / POLSKA

.
phone-book-1

POLSKA AMBASADA

Embassy of the Republic of Poland 
435 Orchard Road | #17-02/03 Wisma Atria | 238877 Singapore 
T: +65 6235 9478 ext. 403  www.singapore.mfa.gov.pl